Felgyújtották a kokaint csempésző luxusjachtot a futárok - videóval

Kihajigálták a kokain pakettokat, felgyújtották a luxusjachtot majd a tengerbe vetették magukat azok a mexikói drogcsempészek, akiket az amerikai haditengerészet lepett meg a napokban.

  • hvg.hu hvg.hu
Felgyújtották a kokaint csempésző luxusjachtot a futárok - videóval

Mexikó partjaitól 700 kilométerre kapta rajta az amerikai tengerészet egyik hajója a kokaincsempész hajót, melynek legénysége előbb a tengerbe dobálta a kábítószercsomagokat, majd felgyújtotta a luxusjachtot végül pedig a tengerbe ugrott. A BBC az esetről készült videóját itt nézheti meg.

Utóbb a mexikói tengerészet megpróbálta felbecsülni a teljes kokainszállítmány mennyiségét, melyet körülbelül fél tonnára saccolnak. Az eset kapcsán négy embert vettek őrizetbe a mexikói hatóságok, melyről a BBC helyi tudósítója úgy véli, az jól példázza a mexikói és az amerikai hatóságok együttműködését kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények kapcsán.

Az Egyesült Államok egy 207-ben kezdődött kooperáció keretében három év alatt 1,4 milliárd dollárral támogatja déli szomszédja drogellenes harcát, beleértve a rendőrséget és a katonaságot is, az Amerikába jutó kábítószerek jelentős hányada ugyanis innen érkezik az országba. A szomorú valóság azonban az, hogy Mexikóban évente több mint tízezer rendőr és civil személy esik áldozatul a kereskedőcsoportok közti bandaháborúnak és a drogháborúnak, mely látványos eredményeket nem tudott felmutatni, ellenben rettegésben tartja az észak-mexikói városok lakóit - írja a BBC.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.