Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Februárban Duna-csúcsot tartanak Magyarországon - jelentette be szerdán Balázs Péter külügyminiszter a 2011-es magyar uniós elnökséget előkészítő EU-elnökségi munkacsoport ülése után.
A tanácskozáson a Duna-stratégia kialakításáról lesz szó. Balázs Péter az ülés utáni tájékoztatón kiemelte a Duna menti közlekedést, a folyóval kapcsolatos környezetvédelmi kérdéseket és a kulturális sokszínűséget is hangsúlyozó regionális együttműködést.
A tárcavezető elmondta, hogy a Duna-stratégia kimunkálásához, amely hat uniós tagállamot (Németország, Ausztria, Szlovákia, Magyarország, Románia, Bulgária) és további négy országot (Horvátország, Szerbia, Ukrajna, Moldova) érint, a fejlesztési programokhoz az uniós költségvetésből lehet majd pénzhez jutni, források átcsoportosításával. Korábban a miniszter arról beszélt, hogy ha a Duna-stratégia kialakítása az elképzeléseknek megfelelően halad, akkor éppen a magyar elnökség idején - 2011 első fél évében - lehet azt elfogadni.
Németh Zsolt, az elnökségi munkacsoport fideszes társelnöke a Duna-stratégiával kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy "nehezen összehangolható szakmapolitikai kérdések kerülhetnek elő". A fideszes politikus szerint is a környezetvédelemnek és a kulturális sokszínűségnek kell kiemelt szerepet biztosítani a stratégiában. A munkacsoport 11. ülésén áttekintették a magyar EU-elnökség idejéhez kapcsolódó rendezvények helyszíneit. Ezzel kapcsolatban a külügyminiszter elmondta, hogy a legfontosabb, legnagyobb védelmet igénylő események helyszíne Budapest lesz, országszerte összesen pedig 3 vagy 4 helyszínben gondolkodnak. A munkacsoport fideszes társelnöke, Németh Zsolt szerint a főváros mellett Balatonfüred, Szeged és Visegrád lehet az uniós rendezvények három fő vidéki helyszíne.
Balázs Péter beszámolt arról is: egy-egy spanyol és belga "kölcsöndiplomata" már Magyarországon dolgozik, hogy segítse a 2010 januárjától kezdődő, másfél éves spanyol-belga-magyar EU-elnökség munkájának koordinálását. Magyarország Spanyolországgal és Belgiummal közösen látja majd el az EU elnöki teendőit. A trojka mandátuma 2010-11-re szól, a fél éves soros elnöki tisztet Magyarország 2011. január 1-jén veszi át.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.