A republikánus szenátorok teljes elutasítása mellett a demokrata pártiak egyhangúlag támogatták a törvénytervezetet, így a felsőház 60-40 arányban szavazta meg azt. Az egészségügy reformját Barack Obama amerikai elnök legfontosabb törvényhozási feladatának tekinti. Ez a szavazás az első volt abból a háromból, amellyel a szenátusnak jóvá kell hagynia a tervezetet. A második voksolás kedd reggel, az utolsó pedig (helyi idő szerint) szerda délután lehet.
A tervezet elfogadásához 60 támogató szavazat kellett. A demokraták csak 58 szenátori hellyel rendelkeznek a száztagú felsőházban, ahol viszont a két független szenátor rendszerint együtt szavaz a demokratákkal. A hétfő hajnali szavazáson a reformcsomag sikere végül a nebraskai Ben Nelson szenátoron múlt, aki a demokrata párti szenátorok között utolsóként egyezett bele a törvénytervezet támogatásába, miután párttársai - eleget téve kérésének - vállalták, hogy a szövetségi pénzalapokat nem fogják felhasználni terhességmegszakítás támogatására, illetve kiegészítő egészségügyi forrásokat hagytak jóvá Nebraska államnak.
A képviselőház november elején már megszavazta a saját törvényverzióját a reformról. Ha a szenátusban is megszületik karácsonyra egy változat, akkor a kettőt januárban összehangolják, ismét elfogadják mindkét házban, és Obama utána aláírhatja az egészségügyi reformcsomagot. A végső változat várhatóan nem fog nagyon eltérni a szenátusban elfogadott szövegtől, tekintettel arra, hogy a demokratáknak itt nehezebb biztosítani a szükséges arányú szavazattöbbséget.
Az új amerikai elnök belpolitikai programja szempontjából meghatározó egészségügyi csomag további 36 millió amerikaira terjesztené ki a betegbiztosítást, amely a következő években a tervek szerint már a lakosság 96 százalékának nyújtana ellátást. Az elmúlt évtizedek legnagyobb változását jelenti az amerikai egészségügyi politikában, és már képviselőházi elfogadása is kulcsfontosságú győzelem volt Obama számára.
Kulcsfontosságú szavazás volt az amerikai egészségügyi reformról
Kulcsfontosságú szavazás volt hétfő hajnalban az amerikai szenátusban az egészségügyi reform törvénytervezetéről.

„Már a levelibékára is leszavaznának az emberek, ha az kellene a Fidesz leváltásához” – ilyen volt Magyar Péter országjárásának első napja
Rekordméretűre duzzasztaná Brüsszel az uniós költségvetést, de jogállamiság nélkül nem adna EU-pénzt – bemutatták a hétéves tervet
Példátlan döntésre készülhet Trump: elmozdítaná a Fed elnökét
Zelenszkij személyes felügyelete alatt vizsgálják ki az ukránok Sebestyén József halálának körülményeit
Önazonossági törvény: megvan az első település, amely rendeletet hozott
Videón a hatalmas tűz, lángba borult a Tomorrowland fesztivál nagyszínpada
Karácsony Gergely: Nemsokára Anonymus Antal is jelentkezik majd egy összevágott hangfelvétellel
Végleg hazarendelték a budapesti lengyel nagykövetet
Pottyondy Edina: Hszi Csin-ping börtönbe veti az oligarcháit, Putyin kihajítja őket egy ablakon, Magyarországon meg elkezdték fapadosra kényszeríteni őket
Papp Réka Kinga: Orbán mérhetetlenül gyáva
Exkluzív Reuters-jelentés: Putyint nem érdekli Trump, újabb részeket akar kihasítani Ukrajnából
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.