Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Tűz ütött ki egy szénbányában Kína középső részén, és 27 bányász a mélyben rekedt - jelentette kedden a kínai állami média.
A bányatűz Hunan tartomány Hsziangtan városában történt. A mentők kutatnak a bányászok után, akik feltehetőleg életben vannak.
A szénbányászatban Kínában halnak meg a legtöbben a világon. Tavaly több mint 3200 halálos áldozata volt a robbanásoknak, omlásoknak, áradásoknak a hivatalos adatok szerint, de civil szervezetek azt állítják, hogy a valóságos áldozatszám ennél sokkal magasabb. Egy sújtólégrobbanásban legalább 104 bányász halt meg novemberben. Az iparág veszélyei miatt a kínai szénbányászok viszonylag jól keresnek.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.