szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egyelőre kérdéses, hogy június 4-én leleplezhetik-e Révkomáromban a T.Ü.Kör polgári társulás által kezdeményezett Trianon-emlékoszlopot, mert a felállításához szükséges engedélyt visszavonták - írja az Új Szó című szlovákiai magyar napilap pénteken.

Az emlékmű felállítására - mivel műemléki védelem alatt álló területen helyeznék el - az építésügyi hivatal mellett az illetékes műemlékvédelmi hivatalnak is rá kellene bólintania. Információink szerint ez utóbbi intézmény megyei szinten jóváhagyta az engedély megadását, később viszont a központi műemlékvédelmi hivatal fellebbezése miatt visszavonta azt. A műemlékvédelmi hivatal jóváhagyása nélkül viszont nem adható ki az építési engedély - olvasható az újságban.

Megjegyzi, hogy ezeket az értesüléseket csütörtökön sem a műemlékvédelmi hivatal, sem Feszty Zsolt, az emlékmű felállítását kezdeményező társulás vezetője nem akarta megerősíteni. A helyi építési hivataltól a lap megtudta: az építési engedélyről még nem született döntés, legkésőbb pénteken (május 28-án) döntenek. Az emlékoszlopot a tervek szerint június 4-én avatnák fel a református egyház kollégiumának udvarán, tehát nem közterületen. Korábban mind a Magyar Koalíció Pártja (MKP), mind a Híd párt vezetője úgy nyilatkozott, hogy a választásokra való tekintettel az átadást jobb lenne elhalasztani pár nappal.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Szegő Iván Miklós Tech

Mementó Trianon: három magyar kormányfő vitája

Egy szétesett ország töredékein vitatkoztak egymással a Nemzetgyűlésbe az év elején bejutott, addigra már lemondott miniszterelnökök, továbbá egy „majdnem-miniszterelnök” és a hatalmon lévő kormányfő 1920 májusának végén, néhány nappal a trianoni békeszerződés aláírása előtt. A téma a háborús felelősség és a békediktátum volt.