Egyelőre két jelölt van az MKP országos elnöki tisztségére

Egyelőre két személyt, Berényi Józsefet és Kvarda Józsefet javasolták a szlovákiai Magyar Koalíció Pártja (MKP) országos elnöki tisztségébe a párt rendkívüli kongresszusán, amely szombaton délelőtt kezdődött Dunaszerdahelyen.

  • MTI MTI
Egyelőre két jelölt van az MKP országos elnöki tisztségére

Farkas Iván, az MKP ideiglenes ügyvezető testületének elnöke a zárt ajtók mögött folyó tanácskozás ebédszünetében ugyanakkor elmondta: a jelölések még nincsenek lezárva, mert a küldöttek vitája a délelőtti beszámolók után csak délután kezdődik. Berényi eddig az MKP alelnöke volt, míg Kvarda Nagyszombat megye elöljáró-helyettese.

A rendkívüli kongresszus kiértékeli a parlamenti választások eredményét, módosítja a párt alapszabályát, majd megválasztja az országos elnököt, az országos tanács elnökét, a szakmai alelnököket és az elnökséget. A párt tevékenységéről Csáky Pál volt pártelnök, a képviselői csoport munkájáról pedig Bárdos Gyula frakcióvezető számolt be, illetve adott értékelést.

Farkas szerint az országos elnökség tagjaira péntekig mintegy 25 jelölés érkezett a pártszervezetektől. „További mintegy 10-15 jelölést várhatóan a kongresszuson tesznek a küldöttek” - jegyezte meg.

A fórum összehívását az tette indokolttá, hogy az MKP a júniusi választásokon megbukott, és 4,33 százalékos eredménnyel nem került be a szlovák parlamentbe. A bukás után Csáky Pál pártelnök, valamint az egész elnökség benyújtotta lemondását, amelyet a kongresszusnak kellene jóváhagynia. Csáky úgy nyilatkozott, hogy nem indul a mostani elnökválasztáson.

A rendkívüli kongresszuson megválasztott új vezetőségnek várhatóan egyéves mandátuma lesz. Jövőre általános tisztújítás van betervezve a pártban, a legalsóbb szintektől a legmagasabbakig.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.