Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Több mint 40 óra után felfüggesztette a Greenpeace egy Grönland partjainál működő tengeri olajfúró állomás bojkottját.
A zöldszervezet négy aktivistája kedd hajnalban mászott fel a Baffin-öbölben található olajkútra, ahol 15 méterrel a jeges víz felett, kötelekre felfüggesztett sátrakban húzódtak meg, míg végül a zimankós idő az akció felfüggesztésére nem kényszerítette őket - közölte a Greenpeace csütörtökön. Az aktivistákat a grönlandi rendőrség tüstént őrizetbe vette.
"Büszkék vagyunk arra, hogy lassítottuk az északi-sarki olajért való őrült versenyfutást, ha csak egy pár napra is" - nyilatkozta Sim McKenna, az aktivisták egyike.
"Jelenleg ez a legfontosabb olajfúró torony a világon. Ha meg tudjuk akadályozni az itt folyó olajkitermelést, akkor a következő hetekben vissza tudjuk tartani az olajóriásokat még legalább egy évig, remélhetőleg elég időt nyerve ezzel, amíg az ehhez hasonló mélyvízi fúrásokat az egész világon betiltják" - idézi a Greenpeace Magyarország korábbi, még az akció ideje alatt kiadott közleménye McKennát.
A Greenpeace szerint az északi-sarki olaj és földgáz kitermelése nem biztonságos. Az olajkutat működtető Cairn Energy és a grönlandi kormány állítása szerint ugyanakkor a fúrótorony eleget tesz minden biztonsági és környezetvédelmi előírásnak. "A legnagyobb probléma az, hogy a világ vezetői csak az olajjal tudják elképzelni a jövőbeni energia- és üzemanyag ellátást ahelyett, hogy a már meglévő tiszta energiaforrások használatát helyeznék előtérbe.
Azzal, hogy újabb és újabb eddig érintetlen területeket vonnak be az olajkitermelésbe, csak azt idézik elő, hogy a Mexikói-öbölbeli katasztrófához hasonló események mindennapossá válnak majd a jövőben" - hangsúlyozza a Greenpeace Magyarország.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.