szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Másfél hét alatt negyven illegális aranybányát zárt be a kolumbiai rendőrség, amelyek működtetésével feltehetően fegyveres csoportok finanszírozták tevékenységüket - közölte Juan Manuel Santos elnök hivatala.

Az összes érintett bánya az északi országrészben fekvő Córdoba tartományban található, bezárásukra maga az államfő adott utasítást. A nagyszabású akció során a rendőrök 46 ember előállítottak.

A bányák bezárása a törvénytelen fegyveres csoportok pénzforrásainak elapasztása mellett a környezet védelmét is szolgálta, hiszen az arany kitermelése során higanyt és más mérgező anyagokat használtak. Kolumbia valóságos aranylázban ég mostanában, hiszen a nemesfém ára emelkedik a nemzetközi piacokon: szerdán minden korábbinál többet, 1295 dollárt adtak egy uncia aranyért.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

Vér és arany: mi okozta a chilei bányabalesetet?

Több hónapig is eltarthatnak a mentési munkálatok a chilei Copiapo városka melletti réz- és aranybányában, ahol egy omlás miatt 33 bányász rekedt a mélyben. Elkezdődött a vizsgálat a szerencsétlenség okának kiderítésére, amelyet valószínűleg csak novemberben ismerhetünk meg. Viszont már most sejthető, hogy a bányaszerencsétlenséghez a biztonsági szabályok súlyos megsértése vezetett - ráadásul mindez nem egyedi jelenség.

MTI Gazdaság

Tévedés, butaság, sőt gyilkosság a tervezett verespataki aranybánya

Hatalmas tévedés, butaság, sőt, gyilkosság az erdélyi Verespatakon (Rosia Montana) tervezett aranybánya – így nyilatkozott szerdán a Román Tudományos Akadémia elnöke, Ionel Haiduc, miután az általa vezetett intézmény megerősítette, hogy elítéli a beruházást. Az Agerpres hírügynökség szerint az intézmény álláspontja továbbra is az, hogy a beruházás nem közhasznú, és súlyos negatív mellékhatásokkal jár.