A diákok és a rendőrök megint egymásnak estek Athénban

Fiatalok tucatjai csaptak össze rendőrökkel Athén központjában diákok, tanárok, szakszervezetek és baloldali csoportok hétfői tüntetésén, amelyet annak a fiúnak az emlékére szerveztek, akit két évvel ezelőtt egy rendőr lőtt le.

  • MTI MTI
A diákok és a rendőrök megint egymásnak estek Athénban

Már a több ezres demonstráció kezdetén kiváltak kisebb sisakos és csuklyás csoportok, s kövekkel, farudakkal támadtak bankok és üzletek kirakatüvegeire. A Parlament közelébe érve egy luxusszálloda környékét kezdték kaviccsal dobálni - egy gyújtópalackot is hajítottak felé -, valamint az akkor kialakított rendőrkordon irányába is hajigáltak. A rohamrendőrök ezután visszaszorították őket.

A tüntetők nagy része addig nyugodtan haladt a parlament felé, "Görögország nem protektorátus" jelszót hangoztatva, az Európai Uniónak és az IMF-nek a pénzügyi mentőcsomag fejében gyakorolt gyámkodására utalva.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?