Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Saját statisztikai indexet hozott létre az Economist magazin, hogy jobban érzékeltesse az észak-afrikai és közel-keleti országokban zajló zavargások, illetve az ezekben az országokban tapasztalható nyugtalanság, instabilitás mértékét. A tegnap közzétett adatok szerint ebből a szempontból Jemenben a legrosszabb a helyzet.
Az Economist tegnap közzétett interaktív térképén az Arab Liga tagországai láthatók. A lap az egyes országokra kattintva olyan adatokat listáz, mint az adott állam népessége, GDP-je, a helyi demokrácia, korrupció és sajtószabadság mértéke. Szintén feltüntetik azt, ki az egyes országok vezetője, és mióta van hatalomban.
A legérdekesebb adat azonban az a zavargások, illetve az instabilitás mértékét mutató index, amelyet az Economist munkatársai az uralmon lévő kormány hatalomban eltöltött éveinek, a fiatal népesség arányának, az egy főre jutó GDP-nek, illetve a demokráciára, korrupcióra és sajtószabadságra vonatkozó adatoknak a súlyozott átlagából hoztak létre.
A 100 pontos index állása szerint a nyugtalanság az Arab Liga tagállamai közül jelenleg Jemenben a legnagyobb (86.6 pont), ezt követi Líbia (71 pont), Szíria (67.3 pont), illetve Egyiptom és Irak (65.7 pont).
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.