Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az ember okozta katasztrófahelyzeteket is vizsgálni fogják az uniós atomerőművek ellenőrzésekor. Ebben a kérdésben korábban nem értettek egyet az uniós képviselők a terroristaveszély miatt.
Megállapodtak az Európai Unió tagországainak szakértői kedden abban, hogy emberek előidézte katasztrófahelyzetek szempontjából is elvégzik majd az uniós atomerőművek felmérését. A kompromisszumról szóló brüsszeli beszámolók szerint mindazonáltal a terrorakciók jelentette kockázatok kérdésével külön foglalkoznak.
Ez volt az utolsó lényegi nyitott kérdés ahhoz, hogy az unióban elő lehessen készíteni a felmérést, az úgynevezett stressz-teszteket. Günther Oettinger energiaügyi EU-biztos irodájában kedd este megerősítették a megállapodás tényét, de a részletekkel kapcsolatban csak annyit jeleztek, hogy a német biztos másnap sajtótájékoztatót tart.
Az EU a fukusimai atomerőmű márciusi katasztrófájának hatására döntött az európai reaktorok biztonsági ellenőrzéséről. A tagországok szabályozó hatóságai, valamint a brüsszeli bizottság között azonban mindeddig nézeteltérés volt abban, hogy terrorakciókat is bevonják-e a felmérendő kockázatok körébe. Az ellenérvelők azzal indokolták álláspontjukat, hogy a gyenge pontok felfedése tippet adhat a terroristáknak.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.