Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter nem ért egyet a Damaszkuszt elítélő francia javaslat támogatását szerdán, washingtoni látogatása befejeztével. Lavrov, aki a közel-keleti kvartett találkozóján vett részt, majd Hillary Clinton amerikai külügyminiszterrel tárgyalt, s ezt követően a közös sajtóértekezleten - közvetlenül elutazása előtt - fogalmazott úgy, hogy nincs szükség ilyen határozatra az ENSZ Biztonsági Tanácsában.
Mint az orosz diplomácia vezetője kifejtette, a problémák megoldására kell összpontosítani, nem pedig egyes emberek elítélésére, ami nem hozza közelebb a rendezést. Szíriában a kormányellenes megmozdulások során jogvédő szervezetek szerint 1300 ember vesztette életét, s közel 12 ezer ellenzékit tartóztattak le. Franciaország június eleje óta szorgalmazza több másik országgal a damaszkuszi rendszer elítélését az ellenzéki megmozdulások durva elfojtása miatt, de a Biztonsági Tanácsban eddig nem sikerült megfelelő támogatást összegyűjtenie. A BT ugyanakkor kedden a leghatározottabban elítélte a damaszkuszi amerikai és francia nagykövetség elleni támadásokat, amelyek elkövetői hétfőn kormánypárti tüntetők voltak, s nyilatkozatában egyben felszólította a szíriai hatóságokat, hogy gondoskodjanak a külképviseletek védelméről.
A washingtoni közös sajtóértekezleten Clinton bejelentette, hogy amerikai szakértők utaznak Moszkvába az iráni nukleáris program jelentette probléma megvitatására, amelynek szakaszos megoldását szorgalmazza Oroszország. Az amerikai külügyminiszter a líbiai helyzet kapcsán hangsúlyozta: az Egyesült Államok egyetért azzal, hogy a fegyveres konfliktus beszüntetésére irányuló erőfeszítések élére az ENSZ-nek kell állnia.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.