Bocsánatot kért háborús kényszermunkásaitól a Hugo Boss

Bocsánatot kért náci múltjáért a Hugo Boss német divatház, amely egyenruhákat gyártott a második világháború idején. A nagynevű cég azoktól az emberektől kért bocsánatot, akiket üzemében dolgoztatott.

  • MTI MTI
Bocsánatot kért háborús kényszermunkásaitól a Hugo Boss

A Hugo Boss náci rezsimben játszott szerepéről egy most megjelenő könyvben olvashatnak az érdeklődők. A kötet a cég támogatásával készült. Roman Köster művében részletesen leírja, miként alkalmazott a háború idején kényszermunkásokat Hugo Ferdinand Boss Németország déli részén, Metzingenben üzemelő gyára.

Boss 1931-ben csatlakozott a nemzetiszocialista párthoz, a pártmegrendelések segítettek neki elkerülni a csődöt. Üzemében 140 kényszermunkás dolgozott a háború alatt, javarészt nő. 1940 októbere és 1941 áprilisa között 40 francia hadifoglyot is dolgoztatott.

A Hugo Boss - amelyet a múltban gyakran csak Hitler szabójaként emlegettek - azért támogatta Köster kutatásait, hogy "világos és objektív" tényekkel szolgáljon a múltjáról szóló diskurzusban.

A cég weboldalán úgy fogalmazott: "legmélyebb megbánását" kívánja kifejezni azok iránt, akik megszenvedték a Hugo Ferdinand Boss üzemének "nemzetiszocialista uralom alatti keménységét".

A divatház az 1950-es évektől gyártja világhírű öltönyeit, a könyv a márka 1924 és 1945 közötti éveivel foglalkozik.

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.