Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Támogatásáról biztosította a civilek múlt vasárnapi budapesti tüntetését az Európai Újságíró Szövetség (EFJ) kedden Brüsszelben kiadott közleményében.
A tüntetők a szabad és demokratikus információhoz jutás mellett is állást foglaltak - írta a szervezet elnöke, Arne König a nyilatkozatban.
Az EFJ arra szólította az európai uniós vezetőket, köztük az Európai Bizottság elnökét, José Manuel Durao Barrosót, a biztosokat és az Európai Parlament képviselőit, hogy "hallják meg ezt az üzenetet, vizsgálják felül eddigi félénk pozíciójukat, és fogadjanak el világos álláspontot a magyarországi sajtószabadságra vonatkozóan".
Az EFJ - amely 30 országból összesen 260 ezer tagot képvisel - egyúttal megismételte felhívását, hogy az EU-ban hozzanak létre egy független sajtószabadság-figyelő testületet.
Emlékeztet a közlemény arra, hogy a sajtószabadság és a média sokszínűségének követelményét az uniós alapjogi charta is magában foglalja. A szövetség szerint ugyanakkor az uniós intézmények eddig nem tettek eleget annak érdekében, hogy ezeket az értékeket érvényre is juttassák, illetve szankciók lehetőségét hozzák létre azon országok ellen, amelyek nem tartják be őket.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.