Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Lemondott posztjáról egy orosz online újság főszerkesztő-helyettese csütörtökön, mert a vasárnap esedékes oroszországi törvényhozási választásokkal összefüggésben közétett választási csalási térkép miatt példátlan nyomás alá került a szerkesztősége.
Nyilvánosságra hoztak egy olyan térképet, amelyen feltüntették azokat a városokat, ahol a vasárnapi törvényhozási voksolással kapcsolatos rendellenességeket tapasztaltak, s ezek túlnyomó többsége a kormányzó párt, az Egységes Oroszország rovására írható - nyilatkozta Roman Badanyin, a rendkívül népszerű gazeta.ru hírportál második számú vezetője az AFP-nek.
A hírportál a Golosz (Hang), a választásokat megfigyelő független szervezettel együtt állította össze a térképet. A gazeta.ru főszerkesztőjét az a vád érte, hogy a térképen csak a nagyhatalmú Vlagyimir Putyin miniszterelnök vezette Egységes Oroszországot tüntette fel egyetlen pártként, amely a voksolásra való felkészülés során szabálytalanságokat követett el.
Badanyin nem fedte fel, hogy kik gyakoroltak nyomást az internetes újságra, de mint fogalmazott: feltételezhetően azok a vezető beosztású tisztségviselők, akiket azzal bíztak meg, hogy bebiztosítsák az Egységes Oroszország győzelmét.
A választási csalási térképet internetezők jelzései alapján állították össze. Augusztus óta 4430 üzenet számolt be a választási kampány során elkövetett rendellenességekről, amelyek túlnyomó többségével az Egységes Oroszországot vádolják. Az összeállítás szerint 1707 esetben kormányzati forrásokból kampányoltak, 1263-szor pedig a választókat igyekeztek befolyásolni a kormányzó párt javára.
Az 1999-ben alapított gazeta.ru a legolvasottabb orosz internetes felületek egyike. Alapításának évében a 2003 óta börtönben sínylődő Mihail Hodorkovszkij milliárdos Jukosz olajipari vállalata megvásárolta a hírportált, amely 2006-ban a Gazprominvestholding vezérigazgatójának, az orosz-üzbég Aliser Uszmanovnak a birtokába került.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.