Az olimpia után lemond a BBC-vezér

Mark Thompson, a BBC brit közszolgálati médiatársaság vezérigazgatója hétfőn megerősítette, hogy a 2012-es londoni olimpiai játékok után lemond posztjáról - adta hírül a BBC honlapja.

  • MTI MTI
Az olimpia után lemond a BBC-vezér

Az 54 éves Thompson-t 2004-ben nevezték ki a BBC élére, s csaknem nyolc évig töltötte be a vezérigazgatói pozíciót, amellyel az 1970-es évek óta a leghosszabb ideig állt a brit műsorszolgáltató élén. Vezérigazgatóként ő felelt a BBC teljes szolgáltatásában - a rádió, a televízió és a weboldal - világszerte dolgozó mintegy 20 ezer alkalmazottért. A pozícióra esélyesek közt található a többi közt Helen Boaden hírigazgató, és Caroline Thomson, a BBC egyik vezető beosztású munkatársa; személyükben először állhat nő a műsorszolgáltató élén.

A sikeres pályázó azonban kisebb fizetésre számíthat Thompson 671 ezer fontos fizetésénél, mivel kilátásba helyezték a felsővezetők bérének hosszú távú csökkentését.

Thompson távozásának pontos időpontja nem ismert, mindössze annyit tudni, hogy a 2012-es londoni olimpia és II. Erzsébet brit királynő beiktatásának jubileumi ünnepsége után  fog lemondani. Lord Patten, a brit közszolgálati médiatársaságot irányító testület (BBC Trust) elnöke közleményében úgy fogalmazott, hogy a vezérigazgató "kiemelkedő" vezető volt, aki traumatikus időszakban vette át a BBC vezetését, s ezt követően minőségi munkával növelte a vállalat hírnevét, illetve nagy hangsúlyt fektetett a műsorszolgáltató digitális jövőjére.

AP / Alastair Grant

Thompson munkássága alatt a BBC több száz alkalmazottjától vált meg, és csökkentette internetes, valamint magazinműsorokkal összefüggő működését.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.