Martonyi Svájcban tárgyalt a magyarok munkavállalásáról is

A kétoldalú kapcsolatokról és európai uniós kérdésekről tárgyalt Martonyi János külügyminiszter svájci partnerével, Didier Burkhalterral hétfőn Bernben - közölte a Külügyminisztérium.

  • MTI MTI
Martonyi Svájcban tárgyalt a magyarok munkavállalásáról is

A felek megerősítették a kétoldalú kapcsolatok továbbfejlesztéséhez fűződő érdekeltségüket, a partneri együttműködés melletti elkötelezettségüket.

A magyar diplomácia vezetője szóba hozta a többi között a magyar munkaerő áramlását korlátozó svájci védzáradék életbe léptetésének kérdését. Svájc május elseje óta az EU-svájci megállapodásokra hivatkozva megnehezíti nyolc kelet-közép-európai EU-tagállam munkavállalóinak hozzáférését a svájci munkaerőpiachoz. 

Didier Burkhalter a kérdést az EU-svájci kapcsolatok szélesebb összefüggéseibe helyezte, és megértést tanúsított az új tagállamoknak a diszkriminációval kapcsolatos érzékenysége iránt. Kilátásba helyezte, hogy az intézkedések átmenetiek lesznek.

Az Örményország és Magyarország között kialakult konfliktus kapcsán a svájci külügyminiszter felajánlotta - az örmény diaszpórával hagyományosan szoros kapcsolatokat ápoló és a török-örmény párbeszédben is sikeresen közvetítő - országa közreműködését a feszültség enyhítésében.

Este Martonyi János a zürichi egyetem Európai Intézetében tartott előadást A magyar külpolitikai és az európai integráció címmel.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?