Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Körülbelül száz keményvonalas szalafista muzulmán megtámadott a tunéziai Szidi Buzidban egy szállodát, mert ott szeszesitalt szolgálnak fel.
A szálloda tulajdonosa elmondta: az iszlám szunnita ágához tartozó radikális szervezet tagjai rontottak be a hotelbe, szétverték a berendezést, és összetörték a szeszesitalok üvegeit. A tulajdonos azt is elárulta, hogy a szalafisták már májusban figyelmeztették őt: meg fogják támadni szállodáját, ha nem szünteti be azonnal a szeszesitalok árusítását.
Szidi Buzid a tavalyi tunéziai forradalom "bölcsőjének" számít, mivel onnan indultak a később Zin el-Abidin ben Ali elnök meneküléséhez vezető tömeges megmozdulások. Ma már az országot az Ennahda iszlamista párt irányítja, amelyet a világi ellenzék azzal vádol, hogy összejátszik a szalafistákkal. A radikális muzulmánok ugyanakkor azt róják fel a kormánypártnak, hogy nem tesz meg mindent az iszlám értékek védelméért.
Az Ennahda mindkét vádat elutasítja. Augusztus elején törvényjavaslatot nyújtott be, amelynek értelmében büntetést vonna maga után a szent dolgok - Isten, Mohamed, minden próféta, minden szent könyv, a mecsetek, a templomok és a zsinagógák - megsértése Tunéziában.
A törvényjavaslat egyik előzménye, hogy a szalafisták több közigazgatási épületet megtámadtak, és összecsaptak a rendőrökkel a tunéziai fővárosban egy kiállítás miatt, amelyet sértőnek ítéltek az iszlámmal szemben.
A hatóságok kijárási tilalmat rendeltek el, de az Ennahda vezetője nemcsak a szélsőségeseket, hanem a művészeket is elítélte, akiket provokátoroknak nevezett.
A radikálisok több koncertet, színi előadást is meghiúsítottak, ugyancsak azzal az indokkal, hogy a bemutatásra szánt művek sértik a muzulmánokat.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.