Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az euróövezet tagállamai közül Görögország az egyetlen, amely a Transparency International listájának második felébe szorult. Az EU-tag állam Kolumbiával, Beninnel és Dzsibutival osztozik a 94. helyen.
Görögország a leginkább korrupt ország az Európai Unióban (EU): a súlyos adósságválsággal küzdő uniós tagállam a fejlődő országok szintjére süllyedt a Transparency International (TI) szerdán Berlinben kiadott jelentése szerint.
A nemzetközi civil szervezet felmérése alapján Görögországban drámai mértékben növekedett a korrupció az utóbbi egy évben. Az ország így a TI listáján a tavaly elfoglalt 80. helyről a 94. helyig süllyedt, amelyen Kolumbiával, Beninnel és Dzsibutival osztozik.
A TI úgynevezett korrupcióérzékelési indexe (CPI) a vesztegetésnek a közhivatalnokok és politikusok körében érzékelt mértéke alapján rangsorolja az országokat. A mutató értéke 0 (teljes egészében korrupt) és 100 (nagyon átlátható) között mozoghat. A szervezet idén 174 országot állított rangsorba.
Az euróövezet tagállamai közül Görögország az egyetlen, amely a lista második felébe szorult. A zóna válsággal küszködő déli perifériáján Spanyolország és Portugália viszonylag jól áll, a 30., illetve a 33. helyet foglalja el. A hagyományosan igen korruptnak számító Olaszországban viszont tovább romlott a helyzet, az ország az egy évvel korábbi 69. helyről a 72. helyre csúszott.
Az EU egészét tekintve Görögország és Olaszország mellett Bulgária számít még kiemelkedően korruptnak, az unióhoz 2007-ben csatlakozott ország a 75. helyen áll a TI listáján.
Magyarország a tavalyi 54. helyről a 46. helyre zárkózott fel.
A TI szerint a legkevésbé korrupt ország Dánia, Finnország és Új-Zéland. A három ország holtversenyben végzett az első helyen. A lista végén, ugyancsak holtversenyben Afganisztán, Észak-Korea és Szomália áll.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.