Egy gázai kozmetikai cég a Hamász által Tel-Avivra, illetve Jeruzsálemre kilőtt rakétákról nevezte el legújabb parfümjének illatát – tudta meg az Ynet.com izraeli hírportál. Az illatszereket forgalmazó cég elárulta: az aroma legalább olyan „vonzó és kellemes” lesz, mint a palesztin ellenállás rakétái.
A Gázai övezetben készült új parfüm neve M-75 lett, mivel a Hamász katonai szárnya ilyen típusú rakétákat használt akkor, amikor a néhány hete véget ért utolsó izraeli-palesztin konfliktus során Jeruzsálemet és Tel Avivot lőtte. Az illetszereket gyártó cég közölte azt is, hogy a parfüm férfi, illetve női kiszerelésben lesz kapható.
A termék áráról egyelőre annyit árult el a gyártó, hogy az nagyjából kétszerese lesz a szokásosnak, mivel az illatszer előállításánál olyan speciális alapanyagokat használtak fel, amelyek „méltóak a Gázai övezet győzelmének megünneplésére”.
Az ellenállás illata
Az Ynet.com beszámolója szerint egyébként nem ez volt az első alkalom, hogy a Közel-Keleten parfümöt neveztek el az Izrael ellen végrehajtott terror-támadások emlékére. Néhány hónappal a 2006-os második libanoni háború után ugyanis az egyik cég szlogenje az „ellenállás illata” lett.
Gázából felröppenő rakéták: ezentúl parfüm változatban is!
AFP / Jack Guez
A Lebanese Daily Star ekkor úgy fogalmazott: „ha valaha is elgondolkodtál azon, hogy milyen a forradalom illata, akkor próbáld ki az ’Ellenállás illatát”, amely különleges politikai üzenettel, és a Hezbollah főtitkárának, Sayyed Hassan Nasrallah-nak az arcképével kapható”. A parfüm-csomag ezen felül tartalmazta egy süllyedő hajó képét is, amely egy találatot kapott izraeli hadihajót szimbolizált.
Made in Iran
Amint arról korábban a hvg.hu beszámolt, a november közepén kirobbant izraeli-palesztin konfliktus során a Gázai övezetből egymás után többször is nagy hatótávolságú, úgynevezett Fajr típusú rakétát lőttek ki az Izrael középső részén található Tel-Aviv és Jeruzsálem városára.
Tel Avivban, a zsidó állam legnépesebb településén több mint húsz éve, az 1991-es öbölháború óta nem szóltaltak meg a támadásokat jelző szirénák. Bár az iráni fejlesztésű rakéták ezzel távolsági rekordot döntöttek, a bombázásokban senki sem sebesült meg.