Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Julija Timosenko volt ukrán kormányfő kedden Kijevben sajtóközleményben tagadta, hogy bármilyen köze lenne Jevhen Scserbany donyecki parlamenti képviselő és üzletember 1996-ban történt meggyilkolásához.
A közleményben a volt miniszterelnök határozottan elutasította Viktor Psonka főügyész január 18-i bejelentését, amely szerint őt gyanúsítják Jevhen Scserbany donyecki parlamenti képviselő és üzletember 1996-ban történt meggyilkolásának megrendelésével.
"Határozottan és egyértelműen kijelentem, hogy semmi közöm sincs Scserbany 1996-ban történt tragikus meggyilkolásához, és ezt bizonyítani lehet majd" - hangsúlyozta a volt miniszterelnök. Timosenko tagadta azt a vádat is, amely szerint 1996 és 2000 között az Ukrán Egyesített Energiarendszerek nevű vállalat vezetőjeként adócsalást és sikkasztást követett el.
A volt ukrán miniszterelnök leszögezte, hogy az Európai Emberi Jogi Bíróság döntése után őt szabadon kell engedni. Úgy látja, hogy nem lesz nehéz nemzetközi bíróságokon cáfolni az őt ért újabb vádakat.
A főügyész a múlt pénteken közölte: a főügyészség nyomozóinak egy csoportja felkereste Timosenkót, hogy kézbesítse azt a jogi iratot, amelyben hivatalosan meggyanúsították a bűncselekmény elkövetésével. Kifejtette, hogy a nyomozó csoport által összegyűjtött anyagok a főügyészség szerint azt bizonyítják, valóban Timosenko rendelte meg a parlamenti képviselő megölését Pavlo Lazarenko akkori miniszterelnökkel együtt. Psonka azt állítja, hogy Timosenko és Lazarenko 2,8 millió dollárt fizetett a politikus megöléséért. A főügyészség szerint Scserbanyt azért gyilkolták meg, mert üzleti vitába keveredett Timosenkóval.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.