Megvan, ki a legbefolyásosabb brit nő

Bár szerepe csak formalitásokra korlátozódik, a BBC százas listája szerint így is II. Erzsébet a legbefolyásosabb brit nő. Nem szerepel ugyanakkor az összesítésben Katalin cambridge-i hercegnő, akinek a listát összeállító zsűri szerint ugyan nagy befolyása van, de még nincs hatalma.

  • MTI MTI
Megvan, ki a legbefolyásosabb brit nő

Engedelmességgel csak személyzetének tagjai és corgi kutyái tartoznak neki, mégis II. Erzsébet királynőt nevezte meg a BBC egy rádióműsora a legbefolyásosabbnak a brit nők sorában.

Az uralkodó annak ellenére is vezeti a Woman's Hour című műsorban közzétett százfős listát, hogy szerepe formalitásokra korlátozódik és felette áll a pártpolitikának.

A rangsorban túlnyomórészt üzletasszonyok és politikusok foglalnak helyet: második például Theresa May belügyminiszter, akit a harmadik helyen Ana Botin, a Santander bank brit csoportjának vezérigazgatója követ.

Az első ötben szerepel Brenda Hale, a legfelső bíróság bírája és Elisabeth Murdoch, a Shie Group televíziós társaság elnöke, Rupert Murdoch sajtócézár lánya.

Remények szerint a lista rávilágít azokra a szektorokra, amelyekben túl kevés nő kerül vezető pozícióba, például a politikára, a tőzsdén jegyzett cégek világára, a hadseregre és az újságírásra.

Érdekesség, hogy nem szerepel az összesítésben Katalin cambridge-i hercegnő, akinek a listát összeállító zsűri szerint ugyan nagy befolyása van, de még nincs hatalma. Márpedig a listán szereplő személyiségeknek a zsűri szempontjai alapján van hatalmuk: olyan pozíciót értek el, amelyben politikáról, irányvonalakról, hatásokról és karrierekről döntenek.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?