Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Elítélte csütörtökön a londoni katonagyilkosságot a brit muzulmánok tanácsa, és részvétét fejezte ki az áldozat családjának. Ugyancsak elítélő nyilatkozatot adott ki az Iszlám Együttműködés Szervezete.
A tanács szerint a gyilkosság "igazi barbár tett volt, amely nem az iszlámból indult ki". "Muszlimok régóta szolgálnak az ország fegyveres erőinek kötelékében, és erre büszkék. A fegyveres erők egyik tagjának megtámadása becstelen dolog, és semmilyen ügy nem igazolhatja ezt a gyilkosságot" – írták a tanács közleményében, amelyben mindenkit felszólítottak, hogy fogjanak össze, és ne engedjék, hogy a gyűlölet felülkerekedjen a társadalomban.
Az Iszlám Együttműködés Szervezete a szaúd-arábiai Dzsiddában kiadott nyilatkozatában "brutális, barbár, bűnös és botrányos" tettnek minősítette a gyilkosságot, és megerősítette, hogy a szervezet "szilárdan állást foglal a terrorizmus minden formájával szemben, beleértve a vallási alapú gyűlölködést, türelmetlenséget és erőszakot".
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.