Győri Enikő Becsületrendet kapott

Átvette csütörtökön Budapesten Győri Enikő, a Külügyminisztérium EU-ügyekért felelős államtitkára a francia Becsületrend tiszti fokozatát - közölte a szaktárca az MTI-vel.

  • MTI MTI
Győri Enikő Becsületrendet kapott

Az államtitkár az elismerés átvételekor azt mondta, hű akar maradni ahhoz az eszményképhez, hogy a hazát lehet más országokkal barátságban szolgálni. Hozzátette: "Franciaország mindig barátként tekinthet rám".

Úgy fogalmazott: "Hiszünk az erős Európában (...) ahol az erős és egyenlő tagállamok és megfelelő intézmények együttműködnek a szerződések maximális tiszteletben tartása, a szolidaritás szellemisége és az egymás identitásának és alkotmányos hagyományainak kölcsönös elismerése mellett."

A Külügyminisztérium közleménye idézi Roland Galharague budapesti francia nagykövet, aki a legmagasabb francia állami kitüntetés átadásakor hangsúlyozta, hogy az államtitkár rendkívül sokat tett Franciaország és Magyarország kiváló együttműködéséért, különösképpen a magyar soros elnökség idején. Az elismerés többi között az állandó párbeszédre való készségét és a francia-magyar kapcsolatokhoz való hozzájárulását ismeri el - mondta a diplomata.

Magyarország 2011 első felében töltötte be az EU soros elnöki tisztét. A Becsületrendet még Napóleon Bonaparte alapította 1802-ben. A kitüntetésnek három fokozata van: a lovagi, a tiszti és a parancsnoki.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?