Robbantottak az egyik legszentebb buddhista zarándokhelyen

A robbantások nem okoztak nagy károkat, az lehetett a céljuk, hogy elijesszék a buddhista zarándokokat az indiai Bodhgayából.

  • MTI MTI
Robbantottak az egyik legszentebb buddhista zarándokhelyen

Egy sor kisebb robbanás volt vasárnap hajnalban India északkeleti részén, Bihar államban a buddhista hívők legszentebb zarándokhelyén, a Bodhgaya területén.

A detonációkban egy tibeti buddhista szerzetes és egy mianmari (burmai) zarándok kisebb sérülést szenvedett, kórházba vitték őket.

Egy helyi rendőrtiszt tájékoztatása szerint összesen hét robbanás volt a zarándokhelyen: négy a Mahabodhi templomnál, amely 2002-ben került fel az UNESCO Világörökségi Listájára, és három egy közeli szentélynél, ahol egy óriási Buddha-szobor magasodik. Az egyik szentély kapuja megrongálódott, más kár nem történt.

A helyi rendőrtiszt szerint a vasárnap hajnali robbantásoknak az lehetett a célja, hogy elijesszék a buddhista zarándokokat.
A Bodhigaya zarándokhely Bihar állam székhelyétől, Patnától bő száz kilométerre délre található. Itt van a bódhifa, az a szent fügefa, amely alatt a buddhista hagyomány szerint Buddha időszámításunk előtt 531-ben megvilágosodott.

A szentélyt minden évben rengeteg zarándok keresi fel, a legtöbben Japánból, Thaiföldről, Mianmarból (Burmából) érkeznek. A fő zarándoklat szeptemberben veszi kezdetét.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?