Magyarok álmenyasszonyok buktak le Nagy-Britanniában

Magyar nők és pakisztáni állampolgárságú illegális bevándorlók álházasságának szervezése gyanújával vettek őrizetbe pénteken egy társaságot Manchesterben.

  • MTI MTI
Magyarok álmenyasszonyok buktak le Nagy-Britanniában

Az angliai nagyváros Rochdale nevű elővárosának online hírportálja szerint a 11 őrizetbe vett között is van egy magyar nő. A brit belügyminisztérium bevándorlási vizsgálati ügyosztályának emberei a beszámoló szerint illegális bevándorlás szervezésére szőtt összeesküvés gyanújával vették őrizetbe a csoportot.

Nagy-Britanniában nem ez az első hasonló eset, amely magyar állampolgárokat érint. Walesben két éve két magyar nőt tíz hónap, illetve fél év szabadságvesztésre ítéltek, miután pénzért szerveztek álházasságot egy illegális bevándorlóval.

Az akkor elítélt magyarok egyike 400 font (140 ezer forint) ellenében vállalta, hogy felségül megy egy pakisztáni fiatalemberhez, akinek diákvízuma lejárt, és az álházassággal remélte meghosszabbítani nagy-britanniai tartózkodási engedélyét. A másik elítélt magyar a szervező volt. A pakisztáni férfi 12 hónap börtönt kapott.

A magyar "menyasszonyt" annak idején a házasságkötő teremből, fehér esküvői ruhájában vitték el megbilincselve, még mielőtt a frigy megköttetett volna.

Nagy-Britanniában ezekben a hetekben újult erővel indult meg az illegális bevándorlás visszaszorítását célzó kampány. Ennek egyik elemeként furgonok járják a brit nagyvárosok főleg bevándorlók lakta negyedeit, oldalukon óriásplakátokkal, amelyek arra figyelmeztetik a Nagy-Britanniában illegálisan tartózkodó külföldieket, hogy ha nem távoznak önként az országból, büntetőeljárásra számíthatnak.

A belügyminisztériumi kezdeményezést a Konzervatív Párttal koalícióban kormányzó Liberális Demokraták is élesen bírálták.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?