Szíriai kormánylap: "az amerikai elnök megriadt"

Az Egyesült Államok "történelmi visszakozásának kezdeteként" értékelte egy szíriai kormánylap vasárnap, hogy Barack Obama elnök a kongresszus előzetes felhatalmazását kérte az általa elvileg már jóváhagyott katonai fellépéshez.

  • MTI MTI
Szíriai kormánylap:

Címlapos írásában az Al-Tavra című lap úgy vélekedett: "Függetlenül attól, hogy a kongresszus piros vagy zöld jelzést ad egy agresszióhoz, és függetlenül attól, hogy nőttek vagy csökkentek-e a háború kilátásai, Obama elnök szombaton ... az amerikai történelmi visszakozás kezdetét jelentette be".

Az Aszad-kormány véleményét tükröző újság szerint Washington vereségének közvetett beismerése, továbbá szövetségesei kihátrálásának következménye az, hogy az amerikai elnök vonakodik a katonai akciótól. 

Az Al-Tavra azt hangoztatta: az amerikai elnök megriadt attól, hogy a "korlátozott beavatkozás nyílt háborúba" csap át, és ez ösztönözte őt arra, hogy a kongresszus jóváhagyásának megszerzésére törekedjen. 

Hasonlóan nyilatkozott a szíriai kormány egyik minisztere is. Ali Haidar, a megbékélési ügyek minisztere az AP hírügynökségnek nyilatkozva úgy vélte: a kongresszusi felhatalmazás kérelmével Obama esélyt teremtett magának a visszalépéshez, illetve ahhoz, hogy más partnereket keressen az esetleges támadásban való részvételhez.

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?