Puccskíslet az új országban: hét halott, száznál több sebesült

Heten meghaltak és több mint százan megsebesültek a hétfői dél-szudáni puccskísérletben – közölte a helyi média.

  • MTI MTI
Puccskíslet az új országban: hét halott, száznál több sebesült

A keddi híradások szerint több mint nyolcszáz ember az ENSZ helyi képviseletének területén lelt menedékre. Közülük heten sebesültek, beleértve egy kétéves gyereket – közölte a képviselet egyik illetékese.

Az országban éjszakai kijárási tilalmat rendeltek el, bezárt a jubai repülőtér, sok helyen nincs telefonösszeköttetés, a főváros kereszteződésein katonák ügyelnek a rendre.

Hétfőn elégedetlen katonák és politikusok egy csoportja az egykori alelnök Riek Machar irányítása alatt megkísérelte megbuktatni a kormányt.

Barnaba Marial Benjamin külügyminiszter tájékoztatása szerint a fegyveres erők tagjainak egy csoportja váratlanul megrohamozta az ország legfőbb katonai támaszpontján található fegyverraktárt, de a kormányerők visszaverték a támadást. Az üggyel kapcsolatban néhány politikust őrizetbe vettek.

Dél-Szudán két évvel ezelőtt szakadt el Szudántól, és bár az olajtartalékok háromnegyede a területén maradt, a nyersolaj kivitelét a tengerektől elzárt országból északi szomszédja nélkül nem tudja megoldani.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?