Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Három ember életét vesztette, hetvenkilencen pedig megsebesültek abban a robbantásos merényletben, amelyet egy vasútállomáson követtek el az északnyugat-kínai Urumcsi városban szerdán. A merénylet napján fejezte be térségbeli látogatását a kínai államelnök.
Hszi Csin-ping államelnök a merénylet után "határozott lépéseket" sürgetett a "terroristákkal" szemben. A robbanószerkezetet helyi idő szerint este 7 óra 10 perckor hozták működésbe a vasútállomás kijáratánál, közvetlenül azután, hogy egy vonat érkezett Szecsuan tartomány székhelyéről, Csengduból.
A Reuters brit hírügynökség értesülései szerint a támadók késekkel is fel voltak fegyverkezve. A sebesülteket a helyszínre érkezett mentők a közeli kórházakba szállították, a kínai média tájékoztatása szerint négyük állapota súlyos.
Urumcsi az ujgurok lakta Hszincsiang tartományban található, a szóban forgó pályaudvar a tartomány legnagyobbja. Hszi Csin-ping kínai államelnök a merénylet napján a tartományban járt. Hszi a térségben tett körútja során kijelentette, hogy Hszincsiang-Ujgur autonóm terület hosszú távú stabilitása elengedhetetlen Kína stabilitásához és nemzetbiztonságához.
A hszincsiangi jelentések régóta tartó feszültségről számolnak be a régióban, amelynek ujgur őslakosai időről időre támadásokat hajtanak végre helyi kormányzati, rendőrségi intézmények, posztok ellen, de az elmúlt években több, civilek elleni utcai késelés is történt. Különösen megromlott a légkör az idén március elején a délnyugati Kunming pályaudvarán végrehajtott gyilkos támadás után, ahol mintegy százhetven embert késeltek meg, s közülük huszonkilencen meghaltak.
Peking és a helyi vezetés túlnyomó részben külföldről támogatott szakadár erőket és vallási szélsőségeseket sejt a támadások hátterében.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.