Kétszázan halhattak meg a török bányarobbanásban

Egymásnak ellentmondó hírek érkeznek a törökországi bányaszerencsétlenség áldozatainak a számáról. Pár órája még csak négy áldozatról, most viszont már kétszáz halottról beszélnek.

  • MTI MTI
Kétszázan halhattak meg a török bányarobbanásban

Kétszázegyre emelkedett a nyugat-törökországi bányaszerencsétlenség halálos áldozatainak száma – közölte szerdára virradóra a török energiaügyi miniszter. Taner Yildiz szerint nyolcvan sérült van, és közülük négynek súlyos az állapota.

Még mindig több mint kétszáz ember van a tárnában. Yildiz úgy fogalmazott, hogy a mentési erőfeszítések "kritikus szakaszba léptek", és az idő múlásával várhatóan tovább fog emelkedni a halálos áldozatok száma.

MTI/EPA/Tolga Bozoglu

Előzőleg a CNN Turk hírtévével azt közölte a török Manisa város polgármestere, hogy 157-en haltak meg a keddi bányaszerencsétlenségben, míg a 75 sérültet sikerült kimenteni, miközben vele egyidőben a török katasztrófavédelmi hivatal még azt jelentette be, hogy hetvenre nőtt a halálos áldozatok száma, és kétszáznál többen rekedtek a mélyben. Kedden éjjel pedig még csak négy halottról és kétszáz bányában rekedt emberről érkeztek a hírek.

A robbanás műszakváltás idején következett be. Állítólag egy transzformátor robbant fel, és a detonáció következtében tűz ütött ki a mintegy egy kilométer mély tárnában. A bányában megszűnt az áramszolgáltatás, a lift sem működik.

Törökországban gyakoriak a halálos bányabalesetek a biztonsági előírások megszegése vagy az elavult munkaeszközök miatt. Az elmúlt évtizedek legsúlyosabb balesete 1992-ben történt egy Zonguldak tartománybeli bányában. Ott egy gázrobbanásban 263 ember veszítette életét.

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Megélhetési gondokkal küzdöttek az ügyvédek, orvosok és mérnökök Magyarországon, sokan pedig biciklikölcsönzésből próbáltak meggazdagodni, kevés sikerrel. Száz éve derült fény az első légi rablógyilkosságra Magyarországon, a tízéves szökevény Robinzonokat pedig jugoszláv katona fogta el a határ túloldalán. Az 1925. nyári újsághírekből az is kiderül, hogy vádlottak és elítéltek is személyiséget cseréltek a börtönben.