Elengedték a másik négy EBESZ-megfigyelőt is

Elengedték az oroszbarát kelet-ukrajnai szakadárok az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) május vége óta fogva tartott másik négy megfigyelőjét is szombaton, egy nappal az után, hogy az első csoport visszanyerte a szabadságát.

  • MTI MTI
Elengedték a másik négy EBESZ-megfigyelőt is

Az EBESZ rövid Twitter-üzenetben jelentette be, hogy kiszabadultak a május 29-én a kelet-ukrajnai Luhanszkban elrabolt megfigyelők is. A szervezet tájékoztatása szerint a négy megfigyelő - egy német, egy holland, egy orosz és egy spanyol állampolgár - jó egészségi állapotban van.

Előzőleg az Interfax orosz hírügynökség a szakadárok egyik szóvivőjére hivatkozva jelentette, hogy a nemzetközi szervezet négy munkatársa úton van Donyeck felé.

Az EBESZ-megfigyelők egy másik, ugyancsak négyfős és szintén május végén elrabolt csoportját pénteken engedték szabadon. Az első csoport - amelynek tagjai elrablásuk előtt Donyeck térségében tevékenykedtek - péntek este érkezett meg repülőgéppel Bécsbe, ahol az EBESZ központja található.

Az ukrán elnök szombaton 72 órával, hétfőig meghosszabbította a Kelet-Ukrajnában egy héttel korábban meghirdetett ideiglenes tűzszünetet. Különböző források szerint a térségben ennek ellenére szórványosan továbbra is lőtték egymást a szakadárok és a reguláris ukrán hadsereg, utóbbi közlése szerint legalább három katona meghalt szombaton a harcokban.

Az EBESZ közölte, hogy továbbra is folytatja megfigyelő tevékenységét Donyeckben és Luhanszkban. Az 57 országot felölelő nemzetközi szervezetnek több mint 250 civil megfigyelője teljesít szolgálatot Ukrajnában.

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Lehet, hogy a világ egyik leghíresebb gazdasági katasztrófája meg sem történt, mégis sokat tanulhatunk belőle

Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.