Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Két újabb fogoly érkezett Szlovákiába a gunatanamói börtönből – közölte pénteken a szlovák belügyminisztérium szóvivője. Peter Lazarov szerint olyan emberekről van szó, akiket soha nem gyanúsítottak meg, illetve nem emeltek ellenük vádat terrorcselekmény elkövetése miatt, így nem jelentenek semmilyen veszélyt Szlovákiára.
Az egyik volt fogoly tunéziai, a másik jemeni állampolgár. Csütörtökön érkeztek meg Szlovákiába.
A két férfi hároméves rehabilitációs programban vesz részt, hogy integrálódhassanak a szlovák társadalomba. Valamennyi jogukat tiszteletben tartjuk. Biztonsági okokból a nevüket és tartózkodási helyüket nem hozzák nyilvánosságra.
Szlovákia 2009-ben üdvözölte Barack Obama amerikai elnöknek a kétes hírű börtön bezárására vonatkozó döntését. Az ország 2010-ben fogadta be az első három volt foglyot, további hármat pedig 2013-ban.
A Guantánamói-öbölben található bázison most 74 "tisztázott" fogoly vár áttelepítésre. További 36-ot vádemelés nélkül tartanak fogva. Huszonhárom rab vádemelésre vár, további 10 pedig katonai bíróság elé kerül, vagy már a kiszabott büntetését tölti.
Guantánamo Obama elnök által megígért bezárásának fő akadálya, hogy a kongresszus nem ért egyet a foglyoknak az Egyesült Államokba szállításával.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.