Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Franciaország kitart azon álláspontja mellett, hogy Laurent Stefanini személyében homoszexuális nagykövetet küld a Vatikánba – mondta szerdán Stéphane Le Foll francia kormányszóvivő.
Párizs és a Szentszék között három hónapja diplomáciai konfliktust okoz a homoszexuális diplomata kinevezése, mivel a Vatikán semmilyen választ nem adott a januárban meghozott francia döntésre, ami elutasítással ér fel.
"Franciaország döntött a Vatikánba delegált nagykövetéről. Ez a választás Laurent Stefaninire esett és ez marad Franciaország álláspontja" – mondta a kormányszóvivő szerdai sajtótájékoztatóján egy újságírói kérdésére. A francia média tényként kezeli, hogy a diplomata vállalt homoszexualitása okoz gondot a Vatikán számára, jóllehet ezt egyik fél se mondta ki.
"Tárgyalások folynak. Mindegyik nagykövet kinevezését jóvá kell hagyni ott, ahova kinevezzük. Várjuk a Vatikán válaszát. De Franciaország álláspontja nem változik, Laurent Stefaninit javasoljuk vatikáni nagykövetünknek" – hangsúlyozta a kormányszóvivő.
Az 55 éves Laurent Stefanini soha nem titkolta homoszexualitását. Gyakorló katolikusként egyébként 2001 és 2005 között Franciaország szentszéki nagykövetségén dolgozott tanácsosként, ahol elismeréssel tekintettek munkájára.
"Laurent Stefanini az egyik legjobb diplomatánk, ez az oka a kinevezésének. Várjuk a választ a jóváhagyási kérelemre" – jelezte szerda délután a francia elnöki hivatal.
Az elutasítás konkrét okáról csak találgat a média, mivel azt a Vatikán nem hajlandó kommentálni. A pápa személyes ellenzése is felmerült magyarázatként, de elemzők azt is elképzelhetőnek tartják, hogy a házasság intézményének a homoszexuális párokra történő franciaországi kiterjesztése jelent gondot a Szentszéknek.
Franciaországot az év eleje óta egy ügyvivő képviseli a Vatikánban, ahogy 2007-2008-ban is, amikor egy hasonló eset okozott diplomáciai válságot a két állam között. Akkor is egy homoszexuális diplomata kinevezését nem hagyta jóvá a Vatikán. A hónapokig tartó patthelyzetet végül Párizs akkor úgy oldotta fel, hogy egy másik diplomatát javasolt nagykövetnek.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.