„Fekete és gyenge”: Bocsánatot kért az Obamával viccelődő miniszterfeleség

Obama amerikai elnök bőrszínével viccelődött Szilván Salom belügyminiszter újságíró felesége, majd törölte bejegyzését a Twitteren, és bocsánatot kért.

  • MTI MTI
„Fekete és gyenge”: Bocsánatot kért az Obamával viccelődő miniszterfeleség

„Tudod milyen az Obama-kávé? Fekete és gyenge” – ezt írta vasárnap a Twitteren Judy Salom Nir Mózesz, majd miután több mint hetvenötezer követője közül több százan néhány percen belül elítélően reagáltak, arrogánsnak és rasszistának nevezték, törölte viccelődését.

Később több bocsánatkérő üzenetet is közzétett, melyekben elnézést kért a viccért és azt írta: bőrszínükre és vallásukra való tekintet nélkül kedveli az embereket.

További bejegyzésében közölte, hogy elsősorban külföldön tartózkodó férjének reakciójától tart annak hazatérése után, és reméli, nem végződik válással ostoba vicce.

Judy Salom Nir Mózesz tévés és rádiós műsorokat vezető újságírónő korábban már okozott hasonló botrányt egy Facebook-bejegyzésével.

2012-ben izraeli média értesülések szerint a palesztinok elleni Felhőoszlop hadművelet idején azt írta, hogy nem lehet békét kötni olyanokkal, akik születésüktől pillanatától Izrael elleni gyűlölettel táplálják gyermekeiket.

Bejegyzése miatt akkor vissza kellett vonulnia az UNICEF nagyköveti tisztségétől, ahol Izraelt képviselte volna nemzetközi hírességek társaságában.

Judy Salom Nir Mózesz a Jediót Ahronót című izraeli újság tulajdonosának, Izrael legnagyobb média mágnásának, Noah Mózesznek egyik gyermeke.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?