Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Miután kiszabadultak a hírhedt táborból, Afganisztánba visszakerülve támadták az amerikai erőket, és hat katonával végeztek is volt guantánamói rabok, értesült a Washington Post. Legtöbbjükkel már végeztek az amerikai katonák.
Tizenkét, a guantánamói amerikai börtöntáborból elengedett rab a szabadulását követően minden bizonnyal részt vett a szövetséges erők elleni támadásokban Afganisztánban, és legkevesebb hat amerikai katonát öltek meg – állítják egykori és jelenlegi amerikai kormányzati tisztviselők a The Washington Post című amerikai lap cikke szerint. Az újság úgy értesült, hogy az egykori foglyok nemcsak katonákat öltek meg, hanem egy amerikai civilt (egy segélyszervezeti munkást) is, 2008-ban Afganisztánban. Az egytucatnyi elengedett rabból azóta kilencet már megöltek, illetve külföldön ismét börtönbe került – közölték az eseteket ismerő amerikai titkosszolgálati források.
Részletekkel viszont nem szolgáltak, arra hivatkozva, hogy a guantánamói rabokkal kapcsolatos információk szigorúan titkosak. Még a kongresszusi képviselők sem tudhatnak meg több részletet – ezért is kérnek nagyobb átláthatóságot az ügyben. Kelly Ayotte republikánus szenátor, Guantánamo már bejelentett bezárásának ellenzője – a túlzott titkosságot szintén nehezményezve – azzal vádolta meg a kormányzatot, hogy elrejti a börtöntábor egykori és jelenlegi rabjainak terrorista előéletével kapcsolatos igazságot az amerikaiak elől.
A Fehér Ház adatai szerint a 2009-ig szabadult 542 rab 21 százaléka vett részt harci cselekményben szabadulása után is. Barack Obama elnök ideje alatt viszont a 158 egykori fogolynak csupán a 4,5 százaléka tette ugyanezt. Az amerikai jogvédők mindazonáltal nem hisznek ezekben az adatokban – tette hozzá a The Washington Post. A lap emlékeztetett arra, hogy a 2002-ben megnyitott börtönből már hétszázan szabadlábra kerültek, és nyolcvanan maradtak a rácsok mögött. Obama idén februárban jelentette be a börtön bezárását, de leszögezte azt is, hogy a legveszélyesebbnek ítélt guantánamói rabokat az Egyesült Államokban, a legszigorúbb biztonsági fokozatú büntetés-végrehajtási intézményekben őrzik majd.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.