Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Szerbia kedden hivatalosan is kérelmezte Franciaországtól Ramush Haradinaj volt koszovói kormányfőnek, az 1998-99-es koszovói háború egyik gerillaparancsnokának kiadatását.
A francia hatóságok a múlt szerdán vették őrizetbe Ramush Haradinajt egy 2004-ben kiadott szerb elfogatóparancs alapján. Az ügyben eljáró francia bíróság egy nappal később úgy döntött, Haradinaj őrizetben marad, amíg nem érkezik meg a kiadatása iránti hivatalos szerb kérelem.
Belgrád háborús bűnösnek tekinti Haradinajt, aki a koszovói harcok idején az albán többségű dél-szerbiai tartomány elszakadásáért küzdő Koszovói Felszabadítási Hadsereg (UCK) regionális parancsnoka volt. A politikus 2004-2005-ben rövid ideig kormányfője volt az akkor még ENSZ-igazgatás alatt álló tartománynak.
A szerb hatóságok szerint parancsnoksága alatt több mint háromszáz szerbet és számos, az UCK-hoz nem lojális albánt gyilkoltak meg, továbbá több mint négyszáz embert raboltak el. A hágai Nemzetközi Törvényszék azonban két ízben is felmentette a terhére rótt vádpontok alól. Haradinaj jelenleg a Szövetség Koszovó Jövőjéért (AAK) nevű ellenzéki párt vezetője.
A volt koszovói miniszterelnök múlt szerdai elfogása óta a koszovói albánok tüntetéseket szerveztek, valamint több politikus is a Szerbiával folytatott párbeszéd megszakítására kérte a pristinai kormányt.
A koszovói határon zaklatták a szerb elnök embereit, lefújták a történelmi látogatást
Tomislav Nikolic egy dél-koszovói városban ünnepelte volna az ortodox szentestét, de már a látogatást előkészítő embereit is szétszedték a határon. A francia hatóságok elfogták Ramush Haradinaj volt koszovói miniszterelnököt, a szerb elnöki látogatást korábban nem kifogásoló Koszovó ezért keményíthetett be.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.