Bűnösnek vallotta magát Trump oroszokkal tárgyaló volt főtanácsadója

Michael Flynn elismerte, hogy tudatosan hazudott az FBI-nak.

  • hvg.hu hvg.hu
Bűnösnek vallotta magát Trump oroszokkal tárgyaló volt főtanácsadója

Michael Flynn, Donald Trump volt nemzetbiztonsági főtanácsadója pénteken a bíróságon bűnösnek vallotta magát a hamis tanúzás vádjában – írja a BBC.

Mint arról beszámoltunk, a 2016-os amerikai elnökválasztásba az orosz beavatkozást vizsgáló különleges ügyész, Robert Mueller emelt vádat Flynn ellen, a vád szerint pedig a volt tanácsadó tudatosan hazudott az FBI-nak a nemzetbiztonsági átvilágításán, amikor azt mondta, nem egyeztetett az orosz nagykövettel az Oroszország elleni szankciókra adott válaszról.

Flynn helyi idő szerint pénteken délelőtt jelent meg Washingtonban a szövetségi bíróság előtt, ahol a bíró kérdésére, hogy bűnösnek akarja-e vallani magát, Flynn azt válaszolta, igen. A bíró elfogadta a vallomást, és azt mondta, nem lesz per, és feltehetően fellebbezés sem.

Flynn-nek kinevezése után alig három héttel később, már februárban le kellett mondania a nemzetbiztonsági tanácsadói posztról, mert kiderült, hogy az átvilágítása során elhallgatta, hogy az elnöki kampány alatt megbeszéléseket folytatott Oroszország Washingtonba akkreditált nagykövetével.

Flynn a Trump-adminisztráció eddigi legmagasabb rangú tagja, aki érintett az elnökválasztási botrányban, vallomásával pedig Trump belső körét is elérte az ügyben folyó vizsgálat. A New York Times szerint Flynn vallomása arra utal, hogy együttműködik a hatóságokkal, és akár további információkat is adhatott az ügyészeknek, amelyek elősegítik a vizsgálatot.

Az ABC News amerikai hírtelevízió értesülései szerint Flynn vádalkut kötött a nyomozókkal, és hajlandó tanúvallomást tenni arról, hogy Trump még elnökjelöltként utasította arra: vegye fel a kapcsolatot az oroszokkal.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?