Antiszemita mocskolódó levelekkel sokkoltak több zsinagógát Kanadában

A hírek szerint hétvégén összesen kilenc kanadai zsinagóga kapott antiszemita levelet. Justin Trudeau kanadai miniszterelnök közölte: nem tűrik el a gyalázkodó megnyilvánulásokat.

  • MTI MTI
Antiszemita mocskolódó levelekkel sokkoltak több zsinagógát Kanadában

Fenyegető antiszemita levelet kapott a napokban több zsinagóga Kanadában, a rendőrség kedden vizsgálatot indított a gyűlölet-bűncselekmények ügyében.

Toronto, Montreal, Hamilton, Kingston és Edmonton összesen kilenc zsinagógája kapta meg hétvégén ugyanazt a levelet, amelyben szerepel az a mondat, hogy "Pusztulniuk kell a zsidóknak!”.

Egy vérző Dávid-csillagba rajzolt horogkereszt is volt a küldeményekben. Szerda este fejeződik be a hanuka nyolcnapos zsidó ünnep.

Julian Lewin, a montreali Shaare Zedek zsinagóga igazgatója a kanadai rádiónak azt mondta: "félelmet keltő és nyilvánvalóan gyűlölködő a levél".

Michael Mostyn, a B'nai B'rith zsidó világszervezet kanadai csoportjának igazgatója közleményben hívta fel a figyelmet arra, hogy az utóbbi években rohamosan nőtt az antiszemita cselekedetek száma az országban: egyebek között számos közintézményre rajzoltak horogkeresztet, illetve egyre elterjedtebb a holokauszt tagadása. A most elküldött levelek "a nácik propagandáját" idézik fel. Ez egy "összehangolt támadási kísérlet volt a zsidók ellen az ünnep idején" – olvasható a közleményben.

Justin Trudeau kanadai miniszterelnök a levelekkel kapcsolatban támogatásáról biztosította a kanadai zsidó közösséget egy Twitter-üzenetben. Közölte: az ország "nem tűri el a gyűlölködő, antiszemita megnyilvánulásokat".

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?