Menjetek Magyarországra - mondta az ukrán aktivista, miközben társai szétverték a kijevi romatábort
Baltákkal és nehéz kalapácsokkal vertek szét több kijevi romatábort az egyik ukrán nacionalista szervezet, a Nemzeti Milícia tagjai. Hat héten belül négy hasonló akció volt Ukrajnában, a rendőrség nem akadályozza meg a pogromokat.
hvg.hu
„Miért itt nálunk, a mi erdőnkben laktok, basszátok meg? Menjetek Magyarországra” – mondta a kijevi Holoszijivszkij Parkban lévő romatábort szétverő aktivista társait filmező ukrán férfi a viskók egyikében lakó egyik roma asszonynak. A Nemzeti Milícia Facebookon élőben közvetítette az akciót, melynek során a videót készítő férfi kedélyesen, néha társait biztatva kommentálta a történteket. Azt is megmutatták, amikor a kalapácsos emberek szándékosan szétverték a romák használati tárgyait, köztük telefonokat is.
A videó érdekessége, hogy a magukat ukrán nacionalistáknak való, néhány kivételtől eltekintve maszkot viselő férfiak végig oroszul beszéltek egymással, s a videót készítő férfi is végig oroszul – igaz, ukrán akcentussal – beszélt.
A Nemzeti Milíciát a pogromrtól beszámoló romea.cz híroldal szerint kelet-ukrajnai harcokban az ukrán kormányhadsereg oldalán küzdő Azov Zászlóalj tagjai hozták létre, s a nacionalisták több alkalommal is – legutóbb június 6-án – ultimátumban követelték a romáktól a természetvédelmi területeken létrehozott táborok felszámolását. A videó végén megjelentik egy rendőr is aki viszont nem tett kísérletet a rombolás beszüntetésére.
A büszke nacionalisták videója (a magyar rész az ötödik percnél kezdődik)
Christian Horner egy romokban lévő csapat élére állva a mennyek kapujáig emelte az energiaitalos istállót, majd testközelből élte át a zuhanórepülést is. 20 év után most távoznia kell.
Épp a minap szabadult el a platform chatbotja, amely antiszemita bejegyzéseket kezdett közzétenni, de az NBC News úgy tudja, Linda Yaccarino távozása már több mint egy hete napirenden volt.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.