Hogyan dolgoznak az orosz kémek az USA-ban?

  • HVG HVG
Hogyan dolgoznak az orosz kémek az USA-ban?

Igazi kémfrász uralkodik az USA-ban, akadnak, akik már abban is biztosak, hogy Donald Trump amerikai elnök is a Kreml embere. Még ha nem is kémként, hanem olyan „együttműködő munkatársként”, aki sok kérdésben támogatja Oroszország álláspontját.

A már-már pánikot idéző hangulat kialakulásához az is hozzájárul, hogy az oroszok szemmel láthatóan igencsak érdeklődnek az amerikai belpolitika iránt, s sorra küldik ügynökeiket a tengerentúlra. Egyikük az a Marija Butyina, aki az amerikai fegyverlobbihoz tartozó szervezetekbe igyekezett beépülni, állítólag azért, hogy nem hivatalos csatornákat hozzon létre a Republikánus Párt és Moszkva között.

A helyzetet bonyolítja, hogy a pályafutását a szovjet titkosszolgálatnál, a KGB-nél kezdő Putyin elnök megújította a hírszerzést: kibővítette a lehetséges ügynökök körét, így az amerikaiak nehezebben tudják csak kideríteni, ki dolgozik Moszkvának. S ha már kiderítették, nehezebb lefülelni őket, hiszen egyre bonyolultabb a technológiai fejlődés adta lehetőségeket kihasználó kémek lefülelése.

Hogyan dolgoznak az orosz kémek az USA-ban, kik azok, akik már lebuktak, s mi szól Trump ellen? – részletek a friss HVG-ben.

HVG
Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?