Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Reprezentál, fontosságot közvetít, találkozási pont lesz.
"A Magyar Közlönyből derült ki, hogy Hanoiban vásárol a kormány 7 milliárd forint értékben egy művelődési házat" – írta október elsején a külgazdasági és külügyminiszterhez írott kérdésében Ungár Péter, az LMP képviselője. Szijjártó Pétertől ezért azt akarta megtudni, "milyen megfontolásokból veszi meg a kormány ezen művelődési házat" ezért az összegért, és milyen reprezentációs célokat szolgál majd az intézmény?
Válaszában Magyar Levente, a külügyi tárca parlamenti államtitkára közli: a szóban forgó művház "létesítése, illetve a kétoldalú kapcsolatok jelentőségéhez méltó elhelyezése a Vietnamhoz fűződő kapcsolataink fontosságát közvetíti a fogadó ország irányába.
A létesítmény ösztönzést adhat a fejlődő magyar-vietnami kulturális és oktatási kapcsolatok további bővüléséhez, találkozási pontként szolgál majd
a korábban Magyarországon tanult vietnámi állampolgárok számára, akik közül sokan ma is magas rangban, vezető pozícióban dolgoznak." Az államtitkár hozzáteszi: 2020-ban lesz a két ország közti diplomáciai kapcsolatfelvétel 70. évfordulója, ekkor várható a Hanoi Magyar Közösségi és Művelődési Ház átadása. Ungár további kérdésére válaszolva az államtitkár azt írta: a tervezett további ingatlanvásárlásokról a későbbiekben adnak tájékoztatást.
Orbán Viktor egy hónapja tárgyalt Budapesten Nguyen Phu Tronggal, a Vietnami Kommunista Párt főtitkárával (emiatt 26 tüntetőt a rendőrök el is vittek a Kossuth térről). A magyar miniszterelnök a találkozón lényegében Vietnam kommunista berendezkedését is méltatta, mert mint mondta, "egy ország lehet úgy – és talán csak úgy lehet – sikeres, ha a hozzá leginkább illeszkedő, az ő kultúrájából fakadó társadalmi, politikai és gazdasági berendezkedést valósít meg".
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.