Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A szám alacsonyabb, mint az elmúlt 16 évben bármikor. A sajtómunkások helyzete így sem rózsás a Riporterek Határok Nélkül most megjelent összegzése szerint.
A Riporterek Határok Nélkül éves jelentéséből készített összefoglalót a Deutsche Welle, amely arról számolt be, hogy 2019-ben 49 újságírót öltek meg világszerte. Ez lényegében javulásnak tekinthető, ugyanis az elmúlt 16 évben közölt jelentéseik csak rosszabb adatokról szóltak.
A szervezet szóvivője, Julian Matthey szerint azonban a sajtómunkások helyzete így sem rózsás, mert minden idén meggyilkolt sajtómunkással a saját házában végeztek.
Matthey szerint a statisztikáik azt mutatják, hogy egyre kevesebb riporter vállalja a terepmunkát, a háborús zónákból zajló munkára pedig eleve kisebb csoportok jelentkeznek.
A DW által idézett összegzés szerint főleg azok az újságírók vannak veszélyben, akik Mexikóban, Szíriában, Afganisztánban, Szomáliában és Pakisztánban dolgoznak. A jelentésből az is kiderült, hogy idén sokkal újságírót zártak börtönbe: december elején 389 riportert tartottak fogva, ami 12 százalékos emelkedésnek felel meg az előző év hasonló időszakához képest. A bebörtönzött újságírók többségét Kínában tartják fogva.
Akit nem vetettek börtönbe, elrabolták: a jelentés szerint 2019-ben 57 emberrel történt ilyen.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.