Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Donald Trump megvétózta a védelmi költségvetést, de hiába.
Megválasztása óta első alkalommal leszavazta Donald Trump amerikai elnök vétóját pénteken a republikánus többségű szenátus.
Az elnök a 740 milliárd dolláros (220,2 ezermilliárd forint) védelmi költségvetésről szóló törvény ellen emelt vétót, kifogásolva a védelmi kiadások jóváhagyásáról szóló jogszabály több elemét.
A szenátus 81 szavazattal 13 ellenében, a szükséges kétharmados többségnél jóval nagyobb arányban írta felül az elnök vétóját, alig két nappal azelőtt, hogy a november 3-án újjáválasztott kongresszus vasárnap leteszi esküjét és hivatalba lép.
Trump, aki elnökválasztási veresége után január 20-án távozik hivatalából, korábban nyolcszor élt sikeresen az elnöki vétó lehetőségével.
A védelmi költségvetésről szóló törvényt az 1960-as évek óta minden évben sikerült probléma nélkül elfogadni. A Kongresszus két háza, a demokrata többségű képviselőház és a republikánus többségű szenátus idén is nagy többséggel fogadta el, de az elnök vétót emelt, aminek felülírásához kétharmados többségre van szükség a törvényhozás mindkét házában.
A szenátus tagjai egyesével voksoltak és helyi idő szerint péntek délután vált egyértelművé, hogy kellő számú szenátor adja szavazatát az elnöki vétó ellen. A képviselőház kedden helyezte hatályon kívül Trump vétóját.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.