Engedné szórakozni a beoltottakat a német külügyminiszter

Heiko Maas szerint semmi értelme azokat a polgárokat korlátozni, akik már megkapták a vakcinát.

  • hvg.hu hvg.hu
Engedné szórakozni a beoltottakat a német külügyminiszter

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

Engedményeket kellene adni azoknak, akik már beoltatták magukat koronavírus ellen, például újra látogathatnák a mozikat és az éttermeket – nyilatkozta a Bild című lapnak Heiko Maas német külügyminiszter. Szerinte nem egyesek privilegizálásáról lenne szó, hanem egyszerűen arról, hogy az oltással megszűnt az a körülmény, amely miatt az érintettek jogait korábban korlátozni kellett. Igaz, az még nem teljesen tisztázott, hogy a beoltottak meg tudnak-e fertőzni másokat, de az világos, hogy ők már senki elől sem fogják elhappolni a lélegeztetőgépeket – érvelt a korábbi igazságügyminiszter Maas.

Horst Seehofer belügyminiszter arra figyelmeztetett: megosztja a társadalmat, ha a beoltottak különleges jogokat kapnak. Erre válaszul Maas is belátta, hogy az általa javasoltak egy átmeneti időszakban egyenlőtlenségeket eredményeznének, de szerinte „mindaddig, amíg ennek objektív oka van, ez alkotmányosan igazolható.”

Eközben a magyar kormány is közzétette a közösségi oldalán, hogy az uniós kormányfők csütörtökön tárgyalnak arról, hogy azok, akik már beolttatták magukat, utazhatnak-e, és ha igen, hogyan.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?