Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az ausztrál és az új-zélandi kormány is kiállt az EU és az USA mellett, azt állítva, hogy bizonyítékok vannak az emberi jogok megsértésére Kínában.
Ausztrália és Új-Zéland külügyminisztere is kijelentette: egyértelmű bizonyítékok támasztják alá, hogy a kínai Hszincsiang tartományban megsértik az emberi jogokat. Ezért üdvözlik azt, hogy nyugati országok szankciókat vezetnek be.
Marise Payn, az ausztrál és Nanaia Mahuta, az új-zélandi diplomácia vezetője közös nyilatkozatban írták:
„Egyértelmű bizonyítékok szólnak az emberi jogok súlyos megsértéséről, köztük a vallásszabadság korlátozásáról, a tömeges megfigyelésekről, a széles körben alkalmazott törvénytelen őrizetbe vételekről és kényszermunkáról, valamint a kényszer születésszabályozásról, sterilizációról.”
Az Egyesült Államok, az Európai Unió, Nagy-Britannia és Kanada hétfőn szankciókkal sújtott néhány magas rangú kínai tisztségviselőt a hszincsiangi jogsértések miatt, ami az első összehangolt nyugati fellépés volt Kínával szemben Joe Biden új amerikai elnök hivatalba lépése óta.
Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter Brüsszelben, az uniós külügyminiszterek egynapos ülésének szünetében azt mondta, Magyarország értelmetlennek, magamutogatónak és károsnak tartja, hogy az Európai Unió szankciókat hozott kínai személyek ellen.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.