szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Mozgásérzékelőkkel és kamerákkal szerelik fel. Az év közepére készülhet el.

Megkezdődik kedden a 186 kilométer hosszú acélfal építése a lengyel-fehérorosz határon. Az előkészítő munkálatok már hosszabb ideje tartanak, most viszont átadják a terepet a kivitelezőknek – közölte a lengyel határőrség szóvivője a PAP hírügynökséggel.

A mozgásérzékelőkkel és kamerákkal felszerelt, 5,5 méter magas acélfal az év közepére készül el. A beruházás összértéke megközelítőleg 1,35 milliárd zloty (nagyjából 106,7 milliárd forint).

186 km hosszú, 5 méter magas fallal vágnák félbe Európa utolsó őserdőjét

Súlyos következményekkel járhat, hogy a lengyel-fehérorosz határra tervezett vasfüggönyt átvezetik Európa utolsó őserdőjén is. A világszerte szaporodó határzárak jelentősen rontják az ökoszisztémák életesélyeit.

A határakadály építéséről Varsó a tavaly augusztustól erősödő migrációs nyomás hatására döntött. Az egész 2021-es évben a lengyel-fehérorosz határszakaszon 39 714 határsértési kísérlet történt, míg egy évvel korábban 88 esetet regisztráltak.

A határátlépési próbálkozások száma az utóbbi hetekben csökkent – vasárnap húszat regisztráltak –, ezeket viszont továbbra is erőszak kíséri a migránsok és az őket kísérő fehérorosz egyenruhások részéről a lengyel határőrség szerint.

A tavaly októberben eddigi csúcspontjára ért határválság miatt a Fehéroroszországgal határos térségben március elejéig belépési tilalom van érvényben. Az ott élő lakosok és egyéb kivételeket képező személyek mellett a tilalom nem vonatkozik a határőrség engedélyével rendelkező újságírókra sem.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

Kazahsztán csatlakozzon az orosz-fehérorosz szövetségi államhoz – javasolják a krími oroszok

Az egykori Szovjetunió egyetlen volt tagállama sem életképes Oroszország segítsége nélkül, ezért Kazahsztán is csatlakozhatna Oroszország és Fehéroroszország szövetségi államához – javasolta Roman Csegrinyec, a 2014-ben Oroszország által annektált, hivatalosan Ukrajnához tartozó Krímben élő szláv nemzetek gyűlésének az elnöke.