szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Mindkét tárcavezető Indiát fűzné szorosabban magához. Lavrov olajat és gázt adna el az országnak, míg Truss együttműködést szeretne elérni Oroszországgal szemben.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Liz Truss brit külügyminiszter és orosz kollégája, Szergej Lavrov (képünkön) is Indiába látogat pénteken, mivel mindkét fél igyekszik erősíteni a Delhihez fűződő kapcsolatait – írja a BBC.

Lavrov, aki találkozik Narendra Modi miniszterelnökkel, illetve S. Jaishankar külügyminiszterrel, várhatóan felszólítja Delhit, hogy vásároljon több orosz olajat és gázt, és ne csatlakozzon a nyugati szankciókhoz.

Március elején India beleegyezett, hogy hárommillió hordó kedvezményes árú orosz olajat importál, amit a kormány úgy magyarázott, ez "még mindig csak egy csepp, szó szerint egy csepp egy nagyobb vödörben" a teljes olajimportját tekintve.

India tartózkodott az ENSZ-szavazáson, nem ítélte el Oroszország ukrajnai invázióját.

Egy Delhiben tartott rendezvényen Liz Truss a "szabadság hálózatáról" beszélt. Azt mondta indiai kollégájának, hogy létfontosságú, hogy a demokráciák együttműködjenek az agresszorok elrettentése érdekében.

Hozzátette azonban, hogy India szuverén nemzet, és az Egyesült Királyság nem fogja megmondani más országoknak, hogy mit tegyenek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!