Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Az orosz erők mostanra teljesen kivonultak Ukrajna északi részéből Fehéroroszországba és Oroszországba – közölte az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma. Ezeknek az erőknek legalább egy részét Kelet-Ukrajnába szállítják – tették hozzá.
A tárca szerint ezeket a csapatokat még fel kell tölteni az átcsoportosítás előtt, ami legalább egy hétbe tellhet.
A jelentés szerint ugyanakkor a keleti és déli ukrán városokat továbbra is lövik, az orosz erők Izjumtól délre nyomulnak előre.
Zelenszkij szerint Mariupolban minden utcában az van, mint Bucsában, Japán is szankciókat jelentett be - percről percre a háborúról
Az ukrán elnök szörnyű állapotokról számolt be Borodjankából, az EU után Japán is az Oroszországból származó szén importjának csökkentését jelentette be. Ausztrália elküldte az első három páncélozott járművet Ukrajnába, az Egyesült államok hajóépítő céget szankcionál. Kövesse velünk a háború eseményeit.