Több halálos áldozata is van a tiltakozásoknak Haitin

Hétfő óta már három embert lőttek agyon a kormányfő lemondását követelő tiltakozásokon Haitin, ahol az utcai megmozdulások immár a szigetország több városára is átterjedtek – közölte helyi idő szerint szerdán az egyik szervező és a rendőrség.

  • MTI MTI
Több halálos áldozata is van a tiltakozásoknak Haitin

Haiti déli részén a tiltakozók több helyen úttorlaszokat emeltek, a tömegközlekedés leállt, a boltok zárva vannak. A tiltakozók az üzemanyaghiány és a kialakult létbizonytalanság miatt követelik Ariel Henry miniszterelnök távozását.

Hétfőn a fővárosban, Port-au-Prince-ben nyitottak tüzet ismeretlenek a tüntetőkre, és egy embert agyonlőttek.

„Ez a gyülekezési szabadság súlyos megsértése. Egy embernek meg kellett halnia, csak azért, mert jobb életkörülményeket követelt” – mondta Serge Jean Louis, a megmozdulás egyik szervezője.

Az ország déli részén található Les Cayes-ban akkor ért halálos lövés két embert, amikor a rendfenntartók megpróbáltak eltávolítani egy útakadályt a helyi reptérre vezető útról, de a rendőrség tagadja a rendőrök felelősségét a halálesetekben. Ugyanakkor a hatóság tudatta, hogy megsebesítettek négy embert, akik egy helyi jótékonysági szervezet helyiségeiben fosztogattak.

(Kiemelt kép: Illusztráció.)

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?