szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Állítólag már több mint 6500 orosz katona jelentkezett, hogy inkább aza ukrán hadifogságot választaná.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Eddig már több mint hatezer-ötszáz orosz katona jelezte, hogy feladná magát az "Élni akarok" forróvonalon - legalábbis ezt állítja az ukrán kormány, amely még tavaly szeptemberben létesített egy telefonvonalat a dezertálni óhajtó orosz katonák számára.

A Guardian idézte Vitalij Matvienkót, a hadifoglyokkal foglalkozó kormányzati hivatal szóvivőjét, aki szerint a hotline indítása óta 6543 orosz jelentkezett, hogy inkább az ukrán hadifogságot választaná. Matvienkó szerint azt, hogy tényleg katonák a telefonálók, a személyes adataik és katonai azonosítóik alapján igazolták.

Drónokkal fogják el az ukránok az orosz katonákat, oktatóvideót is készítettek róla

Az ukrán hadsereg a drónokat is beveti annak érdekében, hogy a magukat megadó orosz katonák elfogása a legbiztonságosabb legyen.

A call centert, amelyen keresztül a hívásokat bonyolítják, biztonságos helyre költöztették, hogy elkerüljék a Kreml beavatkozását, azaz a rendszer fetörését.

A Guardian megjegyzi, hogy az állítás hitelességét nem tudta független forrásból megerősíteni.

(Borítóképünkön a 2022 októberi orosz-ukrán fogolycsere.)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!